روش های نصب کامپوزیت

روش های نصب کامپوزیت

  • by admin |
  • Comments off

روش های نصب کامپوزیت به دو روش اصلی قابل اجرا می باشد. در این دور روش با توجه به روش اجرا  تفاوت و مزایای در نصب با یکدیگر داشته که در این پست به توضیح آن پرداخته ایم .

ورق کامپوزیت آلومینیوم متشکل از دولایه ورق آلومینیومی به ضخامت های مختلف است که دارای هسته ای از جنس پلی اتیلن میباشد و روکشی یا آستر اپوکسی رزین و یک لایه PVDF جهت تثبیت رنگ میباشد .

ضخامت ورق های کامپوزیت از ۰٫۲ میلیمتر تا ۰٫۵ میباشد و ضخامت هسته پلی اتیلن از ۰٫۳ تا ۰٫۵ میلیمتر میباشد .

پانل کامپوزیت آلومینیوم یک ماده ساختمانی است که شامل دو صفحه آلومینیومی و ترکیبی از پرکننده پلی اتیلن با ضخامت کم است.

ظرافت، ظاهر زیبایی، مونتاژ سریع و آسان، عایق صدا و عایق بالا، طیف گسترده ای از رنگ ها و قابلیت های قابل انعطاف پروژه، ویژگی های برجسته کامپوزیت ها می باشند.

 

روش نصب ورق کامپوزیت به دو روش قابل اجرا می باشد.

  1. نصب  کامپوزیت به روش ثابت (فیکس)
  2. نصب کامپوزیت به روش ریلی (هنگ)

 

 نصب کامپوزیت به روش ثابت

در روش  ثابت ورق های کامپوزیت  پس از برش و شیار به صورت ثابت با پرچ و یا پیچ  بر روی زیر سازی آلومینیومی فیکس می شود. مراحل نصب این روش از سرعت بالایی برخوردار می باشد.

 

روش نصب کامپوزیت
روش نصب کامپوزیت

در این روش نصب ورقه ها بدون استفاده ازچسب آبندی و نوار لاستیکی در نما به کمک سازه آهنی می باشد که این امر باعث جلوگیری از ورود آب به داخل زیر سازی می شود.

بین ورقه های کامپوزیت نصب شده جهت ایجاد نمای زیبا و ضد آب شدن از تسمه ای از جنس ورق و چسب های پلی اورتان که نسبت به چسب و لاستیک سیلیکونی دوام بالایی دارد استفاده می شود.

در روش نصب کامپوزیت به روش ثابت یا فیکس می توان از دو نوع زیر سازی آلومینیومی و آهنی بهره گرفت.

این روش رایج ترین نصب کامپوزیت در این می باشد شبکه ای از پروفیل های فلزی طبق نقشه اجرا شده و ورق های کامپوزیت پس از برش، شیارف خم و مونتاژ توسط لبه برگشتی خود ورق به صورت پرچ و یا پیچ به روی زیر سازی متصل می گردد.

 

مزایای نصب کامپوزیت به روش ثابت

 

سرعت نصب در اين روش بالاتر است.
قيمت تمام شده اجرای اين سيستم  نسبت به دیگر روش های اجرائی به صرفه تر است
روش نصب و مونتاژ اين سيستم ساده تر است.

 

 

 

نصب کامپوزیت به روش ریلی

در روش ریلی یا روش هنگ  ورق ها  با استفاده از شیارهای تعبیه شده، به صورت ریلی بر روی پروفیل های مخصوص آلومنیومی نصب می شود.

در این روش به دلیل عدم استفاده از پیچ یا پرچ سرعت کار بالاتر نسبت به روش قبل می باشد. امکان جداسازی و تعویض هر یک از قعطات کامپوزیت بطور جداگانه وجود دارد و به دلیل کاربرد پروفیل های ناودانی شکل  آلومینیومی دیگر  نیازی به آبندی نما نیست.

روش ریلی بهترین نوع استاندارد نصب کامپوزیت می باشد. در نوع سیستم نصب پروفیل های اصلی که ناودانی آلومینیومی می باشند به واسطه نبشی هایی که دارای سوراخ های لوبیایی شکل هستند به براکت های فلزی به براکت های فلزی که روی صفحات پلیت جوش داده شده اند ، پیچ و مهره می شوند.
ناودانی های کوچک  یا به اسطلاح بچه ناودانی ها که دارای پین فلزی ضد زنگ می باشند، درون ناودان اصلی قرار جای داده می شوند.

 

روش نصب کامپوزیت
روش نصب کامپوزیت

 

در این ورق های کامپوزیت طبق روش فیکس آماده می شوند امام به جای نبشی آلومینیومی روی لبه های خم خودره عمودی، چند جاسازی به شکل چکمه پانچ می شوند.

در روش هنگ برای جلوگيری از خوردگی بين آهن و آلومينيوم از لاستيک دی الکتريکال بين لامل آلومينيومی و نبشی آهنی استفاده می‌ شود.

برای کنترل خطای احتمالی در روش فیکس می توان ابتدا جاسازی چکمه ای را روی نواری از خود کامپوزیت یاتسمه آلومینیوم پانج کرد و بعد انرا روی لبه های کاست ها پرچ کرد.

ابتدا با توجه به اسکلت ساختمان اولین اتصالات طراحی میشود در صورتی که اسکلت سازه فلزی باشد از تیرها و ستون های موجود جهت قوطی کشی دستک گرفته میشود و در صورتی که اکلت بتنی باشد صفحه های موجود که قبلا در تیر بتنی تعبیه شده دستک های اتصالی گرفته میشود و در صورت نبود صفحه های فلزی یک صفحه فلزی به تیر بتنی رول بولت میشود و از صفحه موجود دستک اتصالی گرفته میشود .

بعد از انجام رول بولت و اتصال دستک های قوطی ۴۰*۴۰ فلزی به صورت عمودی و افقی با توجه به نقشه زیر سازی فلزی , به یکدیگر جوش داده میشوند قوطی ها باید کاملا شاقول و تراز باشند تا بقیه زیر سازی که به این قوطی ها اتصال پیدا میکنند تراز و شاقول باشند که در نهایت ورقها پله ای دیده نشوند .

نصب براکت فلزی : پس از جوش قوطی فلزی , براکت ها با توجه به نقشه زیر سازی فلزی در مکانهای مشخص شده به قوطی ها جوش داده میشود . در این نبشی ها دو سوراخ در طرفین جهت اتصال نبشی های آلومینیومی به براکت ها پیش بینی شده است .

نصب نبشی آلومینیومی : این دو نبشی به براکت فلزی بسته میشود . این نبشی دارای دو سوراخ لوبیائی شکل می باشد که جهت رگلاژ ناودانی ها به ورق برای رفع خطای احتمالی اجرا در زیر سازی فلزی تعبیه شده است .

نصب ناودانی ریل : ناودانی ریلی نیز با پیچ به نبشی آلومینیومی متصل میشود شیارهائی که در دو وجه ناودانی و وسط ناودانی تعبیه شده جهت حرکت ناودانی به بالا و پائین و شیار وسط جهت حرکت ناودانی بولت یا بچه ناودانی به بالا و پائین میباشد. در ضمن شیار وسط ، وظیفه آب بندی و هدایت آب را به پائین بر عهده دارد .

نصب ناودانی بولت : ناودانی بولت ها با پیچ به ناودانی ریلی متصل میباشد در ضمن یک پیچ و مهره دیگر به صورت افقی در بچه ناودانی موجود است که این پیچ جهت رگلاژ ورق و حرکت به چپ و راست تعبیه شده است .

مزايای سيستم اجرای کامپوزيت به روش هنگ

 

آب بندی اين سيستم، به صورت مکانيکال و بدون نياز به لاستيک و چسب سيليکون می باشد.
از زيرسازی آلومينيومی جهت اجرای نما استفاده ميشود به همين دليل رفتار سازه اي زيرسازی و پانل ها در مقابل تنش های حرارتی يکسان است.
در مقابل زلزله، بادهای شديد و تنش های ساختمان پايدارتر است.
قابلیت جداسازی و تعویض هر یک از پانل ها
عدم نیاز به استفاده از متریال های آبندی

-->